Sabbath School Classes

Sabbath School Units
Sabbath School Units
Victory Sabbath School Units 2023

Unit 1 (Proposed)

Teacher:  Elder Leslie PittersonInterim – Sis. Pauline Pryce

Assistant:  Bro Dennis Ogbeide

NAME

Telephone Number

Email Address

Leslie Pitterson

 

 

Mauline Pitterson

 

 

Dennis Ogbeide

 

 

Thifia Davis

Adrian Rowe

 

 

Joyce Maitland

 

 

Mortimore Brown

 

 

Sophena Brown

 

 

Alicia Jacobs

 

 

Karen Mardenborough

Alpheus White

 

 

Winsome Bailey

 

 

Cleveland Bailey

 

 

Eulalee Brown

 

 

Vivienne Morgan

 

 

Carla James

 

 

Charmaine Gordon-Wilkes

 

 

Annabeth Morris

 

 

Pauline Pryce

 

 

George Stewart

 

 

Maxine Stewart

 

 

Kenroy Barrett

 

 

Almando Clark

 

 

Vernetta Collins

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Care Coordinator:

Secretary: Sis.

Color Code:   Elder: (Red)

Deacon/Deaconess/Associate: (Blue)

Assistant Deacon/Deaconess: (Yellow)

Honorary Deacon/ Deaconess: (Green)

_______________

Unit 2 (Proposed)

Teacher:  Elder Vanda Semper          

Assistant:  Sis. Barbara Wright

NAME

Telephone Number

Email Address

Elder Vanda Semper

 

 

Lenford Daley

 

 

Andrea Daley

 

 

Samuel Downer

 

 

Edwin Wiggan

 

 

Audrey Wiggan

 

 

Barbara Wright

 

 

Phyllis Brooks

 

 

Austin Newell

 

 

Barbara Newell

 

 

Willy Williams

 

 

Marcia Williams

 

 

Maida Moodie

 

 

Floris Davis

 

 

Rosalee Richards

 

 

Bro. C. Hutchinson

 

 

Joy Adams

 

 

N. Maitland

 

 

Sis. Tracey Williams

 

 

Sis. Jennifer Green

 

 

Myrna Eccleston

 

 

Wasime Lindsay

 

 

Joan Hall

Ricardo Riley

 

 

Annette Riley

 

 

Tedesha Worrell

 

 

Kevin Guthrie

 

 

Icilda Allen - Guthrie

 

 

 

 

 

Care Coordinator:  Sis. Andrea Daley

Secretary:

Color Code:   Elder: (Red)

Deacon/Deaconess/Associate: (Blue)

Assistant Deacon/Deaconess: (Yellow)

                        Honorary Deaconess: (Green)

           ___________

Unit 3 Morgan (Proposed)

Teacher/Facilitator:  Herbert Morgan

Assistant:  Sis. Sylvian Vigo-Wellington

NAME

Telephone Number

Email Address

Elder Herbert Morgan

Herlin Morgan

 

 

Sylvian Vigo-Wellington

 

 

Audrey Malcolm-Smith

 

 

Dorrett Anderson

 

 

Everald Salmon

 

 

Lorna Williams

 

 

B. Goodwin

 

 

Mabel Shirley

 

 

Hazel Monroe

 

 

Randal Monroe

 

 

L. McIntosh

 

 

Claudette Hall

 

 

C. McNeish

 

 

Lenford Dell

 

 

Levi Dell

 

 

Karen Spence

 

 

Pauline Spencer

 

 

Everton Spencer

 

 

Sis. Cavella

 

 

V. Thomas-Maxwell

 

 

Maureen Pinnock

 

 

Rochelle Patterson

 

 

Jerome Luke

 

 

Colville Frazer

 

 

Sis. Joanne Frazer

 

 

Monique Frazer

 

 

Denise Nelson

 

 

Maurice Belle

 

 

Kenneth Newman

 

 

 

 

 

Care Coordinator:

Secretary:

Color Code:   Elder: (Red)

Deacon/Deaconess/Associate: (Blue)

Assistant Deacon/Deaconess: (Yellow)

                        Honorary Deaconess: (Green)

 
___________

Unit 4 (Proposed)

Teacher:  Horace Gardner

Assistant: 

NAME

Telephone Number

Email Address

Horace Gardner

 

 

Jacqueline Gardner

 

 

Roland  Daley

 

 

Daphne Daley

 

 

Eric Thomas

 

 

Hyacinth Swaby

 

 

Noralyn Wallace

 

 

Karlene Moncrieffe

 

 

Annette Smart

 

 

Randolph Maynard

 

 

Sonia Rhoden

 

 

Bro. Norrie Wilson

 

 

Sis. Alma Wilson

 

 

Bro. Warren

 

 

Jeanette Welsh

 

 

Anita Benjamin

 

 

Sis. Janice

 

 

Janina Ligonde

 

 

Rayna Ligonde

 

 

Sis. Janice Ligonde

 

 

Sis. Beverlyn Forrest

 

 

Bro Carlos

 

 

Sis. Rose

 

 

Channa Smith

 

 

Paula Gordon

 

 

Lucita Gordon

 

 

Tamar Dixon

 

 

Sophia Dixon

 

 

Violet John

 

 

Neil Maxwell

 

 

Margo Johnson

 

 

 

 

 

Care Coordinator:

Secretary:

Color Code:   Elder: (Red)

Deacon/Deaconess/Associate: (Blue)

Assistant Deacon/Deaconess: (Yellow)

                        Honorary Deaconess: (Green)

           

___________

Unit 5 – New Believers/Not Yet Baptized (Proposed)

Teacher:  Elder Dennis Semper         

Assistant/Care Coordinator: 

NAME

Telephone Number

Email Address

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Color Code:   Elder: (Red);

Deacon/Deaconess/Associate: (Blue);

Assistant Deacon/Deaconess: (Yellow)

                        Honorary Deaconess: (Green)

           
__________

0Unit 6 (Proposed)

Teacher:  Elder Miriam Smith

Assistant:  Sis Evadne Rowe

NAME

Telephone Number

Email Address

Miriam Smith

 

 

Evadne Taylor-Rowe

Norma Weir

 

 

Lorna Turner

 

 

Martina Plummer

 

 

David Willis

 

 

Alva Douglas

 

 

Cyciline Morris

 

 

Bro. Blaire

 

 

Verona Pinnock

 

 

Olive Lewis

 

 

Rosalind West

 

 

Angela McCrae

 

 

Milton McCrae

 

 

Pauline Grant

 

 

Bro Warren

 

 

Shirly Perkins-Adams

 

 

Gabriel Francis

 

 

Vanessa Cassells

 

 

Lorraine Taylor-Bogle

 

 

Barrington Anderson

 

 

Rena Campbell

 

 

June Glaze

 

 

Ayon Bright

 

 

Mauline Bright

 

 

Carol Blagrove-Brown

 

 

Chelsea Brown

 

 

Sheila Brown

 

 

Annie Morrison

 

 

Sharon Boucher

 

 

Debbie Campbell

 

 

Joanna Smith

 

 

Topaz Smith

 

 

Bro. Lavonne

 

 

 

 

 

Care Coordinator: Sis. Verona Pinnock

Secretary:

 Color Code: Elder: (Red);Deacon/Deaconess/Associate: (Blue); Assistant Deacon/Deaconess: (Yellow); Honorary Deaconess: (Green)

                                   
________

Unit 7 (Proposed)

Teacher:  Sis. Dawn Harrison                                     Elder:  Franklin Julius

Assistant:  Sis. Claudette Bell

NAME

Telephone Number

Email Address

Dawn Harrison

 

 

Euton McGregor

 

 

Pamela Beckford

 

 

Orlean Harding

 

 

Franklin Julius

 

 

Eaton Harding

 

 

Ann-Marie Burke

 

 

Joan Mitchell

 

 

Shereen Ashley

 

 

Shirley Rhooms-Tucker

 

 

Lorraine Tucker

 

 

Kathleen Gordon

 

 

Keith Gordon

 

 

Beverly Barracks

 

 

Neville Dixon

 

 

Merla Hall

 

 

Karen Stoddard

 

 

Marvett Leon

 

 

Carmen Chambers

 

 

Francene Benjamin

 

 

Irene Barrett

 

 

Rosemarie Barrett

 

 

Gladstone Miller

 

 

Trevor Smith

 

 

Godfrey Taylor

 

 

Monique Appleton-Taylor

 

 

Vaughn Wong

 

 

Maureen Wong

 

 

Geraldine Evans

 

 

Oscar Evans

 

 

Sheron Savage

 

 

Sheena Belle

 

 

Winsome Campbell

 

 

Claudette Bell

 

 

Indira Rodgers(Ambersley)

 

 

 

 

 

Care Coordinator:  Sis. Pam Beckford

Secretary:

Color Code:   Elder: (Red);Deacon/Deaconess/Associate: (Blue); Assistant Deacon/Deaconess: (Yellow); Honorary Deaconess: (Green)

 

 




You cannot copy content of this page

Victory Adventist Church